něco o nás
 
 Láska k plemeni Německý ovčák započala v r. 1993, kdy jsem si pořídila svého prvního psa, vlkošedou fenku bez PP jménem Cita. A od tohoto okamžiku jsem se začala věnovat kynologii. S Citou jsme navštěvovaly Kynologický klub ve Šťáhlavech, kde jsme se naučily mnoha dovednostem. Cita byla šikovná a velmi učenlivá fenka.


 V r.1996 k nám do rodiny přibylo dlouhosrsté, znakaté štěně NO s PP se jménem Lex z Duxova. S Citou tvořili nerozlučnou dvojici nejen doma, ale i na cvičáku. Lex byl věrný a přátelský společník, se kterým jsme strávili krásné roky.
 Po jeho smrti v r. 2011 jsem si pořídila znakatou fenku NO s PP, která se jmenuje Unna Aj-Pe Bohenia. Našim domovským cvičákem je Kynologický klub v Blovicích. V r. 2012 si Unna na oblastní výstavě v Rokycanech ve třídě mladých vyběhala ocenění VD. Rok 2014 byl pro nás velmi úspěšný. V březnu jsme si obě poprvé vyzkoušely závod v Hrádku u Rokycan. Soutěžily jsme v kategorii ZZO a hned napoprvé jsme se umístily na 1. místě. V květnu jsme složily zkoušku BH a v říjnu zkoušku ZVV1. Úspěšný rok jsme zakončily v listopadu bonitací. Unna je zařazená do výběrového chovu 1. tř. - 5JX1/P. 
Rok 2015 jsme zahájily radostnou událostí, když se Unně 11.4.2015 narodilo první štěně - pejsek Artim VlaJaMo. V červnu jsme se zúčastnily výstavy ve Staňkově ve třídě pracovní, odkud si Unna přivezla ocenění výborná. Posledními akcemi r. 2015 byla úspěšně složená zkouška IPO-VO a FPr1.
Na jaře r. 2016 jsme si jely zazávodit do Hrádku a odvezly jsme si krásné druhé místo. V květnu jsme složily zkoušku FPr2. 
V červenci jsme si domu přivezli štěně. Je to malý čertík - Inndy od Tyrušky.
V srpnu proběhlo úspěšné krytí, ze kterého se nám narodili tři štěňátka. Dva pejskové a jedna fenka. Otec štěňátek je Dax Fabare Bohemia.